Archive for the ‘newsy’ Category

Opcjonalne sposoby inwestowania w produkty bankowe

Wśród bogatej oferty bardzo zróżnicowanych instrumentów inwestycyjnych, prawdopodobnie najbardziej bezpieczne i obarczone niewielkim ryzykiem straty kapitału, są produkty oferowane przez banki. Obecnie klienci decydujący się na inwestycje mają do wyboru zarówno proste i tradycyjne lokaty terminowe, jak i bardziej skomplikowane opcjonalne formy inwestowania kapitału. Do tego rodzaju instrumentów należy zaliczyć nowoczesne lokaty strukturyzowane. W przeciwieństwie do produktów inwestycyjnych, z których klienci korzystają na własną rękę, lokaty strukturyzowane banku nie narażają klientów na jakiekolwiek straty kapitału. Mimo, iż oparte są one na bardzo zróżnicowanych instrumentach bazowych, bank czuwa nad bezpieczeństwem zainwestowanych pieniędzy, a środki pieniężne objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Nadto większość banków nie stosuje żadnych opłat subskrypcyjnych i opłat za zarządzanie lokatą, a dzięki możliwości dywersyfikacji inwestycji poprzez zaangażowanie ich w lokaty oparte o indeksach akcji, zagranicznych akcje, walutach, koszykach indeksów, towarach i surowcach, posiadacze lokat strukturyzowanych otrzymują szansę na uzyskanie ponadprzeciętnych zysków. Dla tych klientów, którzy z określonych powodów nie chcą angażować swoich oszczędności w bardziej skomplikowane instrumenty inwestycyjne, takie jak wyżej wspomniane lokaty strukturyzowane, banki przewidziały bogate oferty tradycyjnych lokat terminowych.

Systematyczne oszczędzanie najlepszą inwestycją pieniędzy

Pierwsze zaczątki systematycznego oszczędzania znamy jeszcze z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Wówczas najbardziej popularne były książeczki systematycznego oszczędzania, które zakładali rodzice swoim pociechom, licząc na korzystne inwestowanie oszczędzanych pieniędzy. Zgodnie z założeniami, jakie przyświecały idei książeczek oszczędnościowych, wzrost zainwestowanego przez rodziców kapitału, miał gwarantować spokojne wejście w dorosłe życie ich dzieci, dając możliwość finansowego usamodzielnienia się. Niestety spadek wartości pieniądza związany z bardzo wysoką inflacją, zniweczył zarówno idee książeczek systematycznego oszczędzania, jak i ambitne plany przewidujących rodziców. Obecnie pojawiają się nowoczesne instrumenty inwestycyjne, które w pewnym sensie przypominają książeczki systematycznego oszczędzania z poprzedniego stulecia. Są to rachunki oszczędnościowe z gwarantowaną systematyczną składką, jak i dość popularne polisolokaty. Pierwsze z nich to obecnie bardzo popularne rachunki oszczędnościowe, które zgodnie z przyjętymi zasadami wymagają regularnego zasilania określoną kwotą. Najczęściej klient zobowiązany jest zadeklarować stałą wysokość kwoty, jak powiększa saldo rachunku oszczędnościowego, przy czym może ona zostać zwiększona, jednak nie wolno jej obniżać. Drugi sposób inwestowania polega na założeniu tak zwanych polisolokat, które z jednej strony pozwalają na korzystne inwestowanie kapitału, a z drugiej stanowią zabezpieczenie na przyszłość ich posiadacza.

Korzystanie z profesjonalnego doradztwa inwestycyjnego

Współczesne instrumenty inwestycyjne mogą zadowolić nawet najbardziej wymagającego inwestora, którzy zamierza ulokować swój kapitał. Dostępne są zarówno tradycyjne lokaty bankowe, jak bardziej profesjonalne narzędzia przewidziane dla bardziej zaawansowanych inwestorów, a nawet prawdziwych rekinów finansowych czerpiących satysfakcję z bardzo ryzykownych spekulacji giełdowych. Zasadą jest, że im większa kwota zainwestowanego kapitału oraz wyższe ryzyko inwestycyjne, tym potencjalny zysk jest na pewno zdecydowanie wyższy. Niestety w tym przypadku działa również odwrotna zasada proporcjonalności wniesionego wkładu i poziomu ryzyka do wielkości ewentualnego fiaska inwestycyjnego i tym samym dużej straty. Przyznać jednak trzeba, że poważni gracze inwestujący swój kapitał w bardzo rozbudowane instrumenty inwestycyjne, rzadko podejmują samodzielne decyzje w zakresie wielkości inwestowanego kapitału, a także wyboru odpowiednich narzędzi. Często ich wybory są wspierane profesjonalnym doradztwem maklerów giełdowych i doradców finansowych, którzy wspierają decyzje inwestorów nie tylko fachową wiedzą, ale również dostarczaniem danych z bieżących analiz wykonywanych na podstawie obserwacji tendencji spekulacji giełdowych, wzrostów i spadków kursów walut, cen akcji, obligacji, metali szlachetnych a nawet stóp procentowych.

Stan gospodarki a korzystne inwestowanie

Powszechnie wiadomo, że kondycja narodowej gospodarki wywiera duży wpływ na realizowane w danym momencie inwestycje. Przykładem może być sytuacja, kiedy rząd chcąc pobudzić gospodarkę, obniża wysokości stóp procentowych. Te z kolei powodują obniżenie opłacalności inwestycji w depozyty, czyli coraz mniej jest chętnych inwestorów, by swój kapitał ulokować w bankowe lokaty terminowe, które w danym czasie są najczęściej mało oprocentowane. Wraz z obniżeniem stóp procentowych maleje natomiast oprocentowanie kredytów, w tym również hipotecznych. Sytuacja taka powoduje więc większe zainteresowanie zaciąganiem wysokich kredytów, z które ludzie najczęściej kupują mieszkania, domy, grunty budowlane i inne nieruchomości. Zwiększony popyt na nieruchomości ma z zasady pobudzić narodową gospodarkę, niemniej patrząc od strony przypadku inwestorów, jest on również bardzo korzystny. Po pierwsze oni również mogą skorzystać z niskiego oprocentowania kredytów inwestycyjnych, a nadto z uwagi na większy popyt na nieruchomości, spada ich cena, stając się bardziej atrakcyjną formą zainwestowania wolnego kapitału. Analizując powyższe rozważania, nie sposób nie zauważyć ścisłych relacji występujących między stanem gospodarki narodowej a opłacalnością niektórych inwestycji.

Czy warto inwestować kapitał w lokaty terminowe

Bankowe lokaty terminowe są jednym z najbardziej popularnych narzędzi finansowych służących nie tylko oszczędzaniu pieniędzy, ale również ich inwestowaniu. Wprawdzie zysk osiągnięty w wyniku „dopisania” odsetek do kwoty zainwestowanych pieniędzy nie jest zbyt wysoki, jednakże gwarancja pewnego zysku, bez jakichkolwiek obaw o uszczuplenie zainwestowanych pieniędzy, czyni z tego rodzaju inwestycji instrument cieszący się dużym zainteresowaniem. Najwyższy zysk z bankowych lokat terminowych można osiągnąć wówczas, gdy stan narodowej gospodarki jest na tyle dobry, że Rada Polityki Pieniężnej decyduje się na znaczne podwyższenie stóp procentowych, mających delikatnie wyhamować inwestycje, w zamian za zgromadzenie jak największej puli pieniędzy w banku centralnym. Ta sytuacja powoduje zwiększenie opłacalności inwestowania wolnych środków finansowych w bankowe lokaty terminowe. Obecnie banki zachęcając klientów do lokowania pieniędzy, gwarantując wyższe oprocentowanie lokat o dużych wartościach, stosując stopniowanie wysokości oprocentowania proporcjonalnie do wielkości zainwestowanego kapitału. Najczęściej też banki stosują zasadę oprocentowania negocjowanego w stosunku do klientów, którzy zdecydują się powierzyć bankowi swoje oszczędności na okres co najmniej 3 miesięcy, w kwocie co najmniej 100 tysięcy złotych.

informacje ekonomiczne info newsy biznes w internecie business plan a gospodarowanie srodkami firmy szacowanie finansow w biznesie spoleczne skutki kryzysu finansowego badania rynku i 2 info newsy i 2 ubezpieczeniowy biznes rozwoj biznesu i kreowanie wlasnej marki jak zalozyc wlasny biznes ksiegowosc w firmie dostepnosc kredytow hipotecznych a sytuacja deweloperow i 3 info newsy i 3 karty kredytowe sposob na wygodne zakupy jak wyjsc ze spirali zadluzenia czy warto splacic kredyt przed terminem czy banki udzielaja jeszcze kredytow w obcej walucie czy mozna uzyskac kredyt hipoteczny bez umowy o prace i 4 info newsy i 4 czy ubezpieczenie kredytu jest obowiazkowe rosnie zadluzenie polakow w instytucjach pozabankowych darmowe konta bankowe czy zawsze i dla wszystkich coraz wiecej kart platniczych zblizeniowych wysokosc zysku czy bezpieczenstwo kapitalu i 5 info newsy i 5 opcjonalne sposoby inwestowania w produkty bankowe systematyczne oszczedzanie najlepsza inwestycja pieniedzy korzystanie z profesjonalnego doradztwa inwestycyjnego stan gospodarki a korzystne inwestowanie czy warto inwestowac kapital w lokaty terminowe i 6 info newsy i 6 wybor odpowiednich instrumentow inwestycyjnych inwestowanie od rachunku oszczednosciowego po akcje spolek inwestowanie na gieldzie walutowej jak zaczac inwestowac swoje oszczednosci operacje aktywne i 7 info newsy i 7 analiza statystyczna stopy procentowe wysokosc procentu rola kredytu w gospodarce nowe naklady kapitalowe i 8 info newsy i 8 oprocentowanie zysk handlowy banki i system kredytowy pojecia bankowe dla mlodych malzenstw i 9 info newsy i 9 na lokal uzytkowy splata kredytu warunki kredytu ogromny wybor kredytow pomoc fachowca i 10 info newsy i 10 problemy i komplikacje kredyt na dom duze kredyty kredyty dla rodzin dla singli na mieszkanie i 11 info newsy i 11 stanowisko przedsiebiorstwo miedzynarodowe pracodawca po co pracujemy finanse i 12 info newsy i 12 zaaklimatyzowanie w pracy zmiana pracy cv praca jako hobby doswiadczenie zawodowe i 13 info newsy i 13 rekrutacja do pracy nagrody dla pracownikow zly pracownik swiatowy rynek rynek pracy i 14 info newsy i 14 miejsce pracy maszyny pracownik problemy w pracy pierwsza praca i 15 info newsy i 15 dobry pracownik prestizowa firma zycie bez pracy znaczenie pracy posada i 16 info newsy i 16 firma doswiadczenie zawod pieniadz rodzaje pracy i 17 info newsy i 17 komu maja pomoc finanse publiczne czym jest pit 4 co to sa finanse publiczne na czym polega podatek dochodowy od osob fizycznych na czym polega pit 4r i 18 info newsy i 18 co wchodzi w sklad pit u 11 pit 37 na czym polega podatek dochodowy od osob prawnych czy trzeba miec pit od pojazdow jakim podatkiem jest podatek od towarow i uslug i 19 info newsy i 19 pcc 3 czy kazdy musi skladac zeznanie podatkowe jak rozliczac sie z podatku czy trzeba placic podatek gdy nasza dzialalnosc jest zawieszona kto moze skorzystac z finansow publicznych i 20 info newsy i 20 na co ida finanse publiczne kto tworzy sektor finansow publicznych czy uczelnie publiczne korzystaja z finansow publicznych kto odpowiada za niewlasciwe wykorzystanie finansow publicznych jak kontrolowac wydawanie pieniedzy publicznych